Dezodorant – co to za specyfik? Nowy wymiar arabskich zapachów do ciała

Dezodoranty o swoją wysoką pozycję bardzo często rywalizują z antyperspirantami. Przyjęło się, że działają w podobny sposób – w końcu zarówno dezodoranty, jak i antyperspiranty pomagają pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Jaka jest jednak różnica pomiędzy jednym specyfikiem a drugim? W jaki sposób dezodoranty pomagają usunąć przykry zapach potu i co wyróżnia te, które plasują się na szczycie wyboru konsumentów?

Dezodorant a antyperspirant

Podstawową zasadą rozróżniającą te dwa środki do ciała jest ich działanie. Dezodoranty mają za zadanie maskować zapach potu – i tutaj należy pamiętać, że sam pot nie ma zapachu. Nieprzyjemny zapach tworzy się poprzez połączenie potu z bakteriami, które znajdują się na skórze. Dezodorant czasowo ogranicza to połączenie, a jego dodatkową zaletą jest zapach, jaki został przypisany do preparatu.

Antyperspirant działa na innej zasadzie – blokuje gruczoły potowe, tym samym ogranicza wydzielanie potu. Siłą rzeczy bakterie nie mają z czym się połączyć, więc pot nie powstaje. Minusem antyperspirantów często jest ich skład. Pamiętajmy, że antyperspirant musi w jakiś sposób wpływać na blokowanie potu, w jego składzie więc możemy znaleźć związki glinu, aluminium czy związki glinowo-cyrkoniowe. Antyperspiranty mają na celu blokowanie, dlatego ich zapach będzie bardzo subtelny, a czasami nawet niewyczuwalny.

Dezodorant – czym jest i dla kogo?

Dezodorant jest więc środkiem, który doskonale zwalcza nieprzyjemny zapach ciała. Blokuje połączenie między potem a bakteriami, w dodatku nie wpływa negatywnie na naturalne procesy ciała. Bardzo ważnym jest, aby dezodorant stosować na suchą powierzchnię skóry. Tylko właściwa aplikacja zapewni zadowalający rezultat.

Co równie istotne, a o czym się nie mówi – dezodoranty z powszechnych drogerii należy zmieniać średnio co 2 miesiące, dzięki temu pozwolimy sobie zaoszczędzić wystąpienia późniejszej alergii. Niezależnie od tego, czy używamy na co dzień dezodorantu czy antyperspirantu, stosujemy środek chemiczny, dlatego warto zadbać, by w jak największym stopniu składał się on ze składników naturalnych!

Dezodoranty świetnie więc sprawdzają się u osób, które potrzebują długiego poczucia świeżości. Dostarczają również codzienny komfort, maskując nieprzyjemny zapach.

Dezodorant dla wrażliwej skóry – arabski sojusznik zapachowy

Problemem coraz częściej spotykanym są różnorakie reakcje naszej skóry – niektórzy mierzą się z jej suchością, innym doskwiera tłustość, jeszcze innym wrażliwość. Każdy typ skóry w indywidualny sposób reaguje na składniki, jakie na nią nanosimy, nie jest inaczej przy dezodorantach.

Skóra wrażliwa potrzebuje przede wszystkim łagodnych i naturalnych składników, które staną się jej realnym sojusznikiem. Skutecznym i naturalnym rozwiązaniem są arabskie dezodoranty. Naturalne składniki dezodorantu oparte są o wodę i esencje roślinne, dzięki czemu nie zaburzają naturalnego pH ciała, tym samym subtelnie je pielęgnują.

Arabskie zapachy – specyfika orientalnych dezodorantów z Dubaju

Osoby, którym arabskie marki nie są już obce, z pewnością potwierdzą pewną stałość związaną z Bliskim Wschodem – jakość i natura jako przeplatające się ze sobą siły zapachu.

Arabskie zapachy dezodorantów oparte są o naturalne składniki olejków, esencje roślinne oraz w znacznym stopniu o wodę. Dzięki temu są w stanie zarówno niwelować przykry zapach potu, jak i zapewnić nie kilkugodzinna a całodzienną świeżość, hamując rozwój bakterii.

Naturalne składniki dostarczają naturalnych zapachów, miejmy tego świadomość przy wyborze. Zawsze dbajmy przede wszystkim o pielęgnację swojej skóry, stawiając na sprawdzone i jakościowe składniki dezodorantu.

Nabeel na rynku dezodorantów

Jedna z arabskich marek o najciekawszych kompozycjach perfumeryjnych już od dłuższego czasu opracowywała formułę, która mogłaby zaistnieć w kategorii dezodorantów. Praktyka mistrzów zapachowych spotkała się z gromkim przyjęciem – liczne pozytywne opinie, skupiające się kiedyś wyłącznie wokół perfum, przeszły również na dezodoranty tej marki.

Nabeel z pewnością będzie kojarzył się jego użytkownikom z poczuciem swobody i zniewalającego wręcz orzeźwienia. Nuty zapachowe perfum, teraz już też dezodorantów, porywają swoich właścicieli, a długo utrzymujący się zapach pozwala na komfortową wyprawę w nieznaną podróż.

Zachęcamy wszystkich fanów orientalnych zapachów do przejrzenia nowych produktów i poszerzenia swojej przestrzeni zapachowej!

 

Dezodoranty:

https://alsheikh.pl/marka/pozostale/dezodoranty/

Wszystkie produkty Nabeel:

https://alsheikh.pl/marka/perfumy/nabeel/