Ekskluzywne perfumy drzewne

Jedną z ciekawszych informacji dotyczących perfum jest to, że mogą one pachnieć różnie, w zależności od tego, na jaką skórę zostaną zaaplikowane. Mimo wszystko bardzo wiele osób lubi ładnie pachnieć, dlatego sięga po różnorodne intensywne lub orzeźwiające wonie. Do popularnych zapachów należą na pewno nuty kwiatowe, cytrusowe, czy szyprowe. Obecnie sporo osób wybiera także po typowe zapachy drzewne. Czym się wyróżniają te perfumy? Po jakie warto sięgnąć?

 

Nuty zapachowe – drzewne

Wielu uważa, że zapachy drzewne przeznaczone są przede wszystkim do mężczyzn. Rzeczywiście jest tak, że sporo panów wybiera tę niebanalną, wyrafinowaną woń. W perfumach typowo drzewnych można odszukać zapachy intensywne, lekko słodkawe jak np. ciepły aromat palonego drzewa, suchej kory. Niektórzy natomiast uwielbiają w tych produktach to, że mogą poczuć orzeźwiającą woń lasu po deszczu. Nie da się ukryć, że są to perfumy naprawdę specyficzne, ponieważ łączą w sobie zarówno cytrusowe nuty, jak i kwiatowe. Można w ich spotkać także zapachy typu gourmand. Ta różnorodność sprawia, że po wonie drzewne sięga coraz więcej kobiet. Idealnie sprawdzają się one zarówno na dzień, jak i na wieczór. Nie są przytłaczające, jednak intrygujące. Perfumy drzewne uważane są rzeczywiście za jeden z popularniejszych afrodyzjaków.

Luksusowe perfumy arabskie

Chcąc natomiast wybrać zapachy trwałe i ekskluzywne, warto zdecydować się na unikatowe propozycje. Jedną z takich są na pewno perfumy arabskie, które dopiero zyskują popularność w Polsce. Zapachy te powstały jeszcze w starożytności, wykorzystywano je na początku głównie w celach kultu religijnego. Produkowane są wyłącznie z naturalnych składników, a niebanalne połączenia zapachowe sprawiają, że stanowią wyróżnik na europejskim rynku perfumiarskim.

Zaletą tych perfum jest to, że są naprawdę trwałe. Oryginalne, arabskie zapachy produkowane są na bazie naturalnego olejku, który jest świetnym nośnikiem zapachowych. Głównym składnikiem perfum orientalnych, arabskich są ekstrakty korzenne i drzewne. Aby nieco “przełamać” intensywność pachnideł, dodaje się do nich również składniki owocowe, kwiatowe, cytrusowe, np. bergamotkę, pomarańczę, różę, szałwię i wiele innych. Dzięki temu można zakupić produkty przeznaczone na dzień i na noc. Do produkcji zapachów typowo drzewnych wykorzystuje się głównie cedr, paczulę, piżmo, drzewo sandałowe.

Jakie zapachy drzewne wybrać?

  • Anfas Alkhaleej Shomoukh Alkhaleej – Jedne z popularniejszych perfum o typowo drzewnym zapachu. Woń została „przełamana” ekstraktami z kwiatów. Perfumy nadają się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Można je podarować również na prezent.
  • Dubai Fakhama – perfumy, których bazę stanowią nuty: ambry, mchu dębowego, kadzidła, skóry. Jest to jeden z bardziej wyrafinowanych zapachów, idealny na wieczorne wyjścia. Przeznaczony dla pań i panów.
  • Dubai Diwan – zapach drzewny miesza się z intensywnym, jednak gorzki zapachem kawy. Całość wzbogacona została typowymi aromatami kadzidlanym. Z pewnością są to perfumy przeznaczone dla osób ceniących trwały i intensywny zapach.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że grupa drzewna stanowi jeden z popularniejszych rodzajów perfum. Wyrafinowane, słodko-orzeźwiające nuty zapachów przyciągają zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Do jednych z najpopularniejszych produktów, których bazę stanowią właśnie drzewne wonie, są oczywiście perfumy arabskie, zyskujące dopiero popularność w Polsce. Te ekskluzywne pachnidła wyróżniają się trwałością oraz niebanalnymi połączeniami aromatów. Warto je przetestować!