Orientalny perfum Oud Lamsa

Ekskluzywne perfumy morskie

Świetnie sprawdzają się latem, pachną lekko, świeżo, a także niezwykle przyjemnie. Mowa oczywiście o perfumach morskich. Czym wyróżniają się te pachnidła? Dla kogo są one przeznaczone i dlaczego warto zdecydować się właśnie na ekskluzywne perfumy morskie? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Perfumy morskie

Typowe perfumy morskie przede wszystkim kojarzą się z latem, a także wakacjami nad morzem. Nie trzeba oczywiście wyjeżdżać, aby móc przywołać sobie tę niepowtarzalną woń morskiej bryzy! Wystarczy spryskać się perfumami, które należą do tej kategorii. Co to są za pachnidła? Ich zapach jest czysty i orzeźwiający, przypominający świeże powietrze o poranku, uprane ubrania pachnące wiatrem. Składnikami typowych, morskich perfum są oczywiście: bergamotka, cytryna, mandarynka, pojawiają się także aromaty drzewne: cedr, drzewo sandałowe. Sporo produktów ma też w składzie delikatnie kwiaty, takie jak: lawendę, jaśmin kwiat lotosu, różę. Nie może zabraknąć również piżma, a także bursztynu. Oczywiście są to tylko przykładowe ekstrakty, które znajdują się bardzo często w perfumach morskich, dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie właśnie w tej kategorii zapachowej.

Perfumy arabskie

Receptura arabskich perfum, czy inaczej perfum orientalnych, została opracowana jeszcze w starożytności, kiedy to alchemicy łączyli ze sobą różne zapachy, by wykorzystywać je do oddawania czci bogom. Po pewnym czasie stwierdzono, że można używać również tych zapachów dla przyjemności, ich intensywność oraz przepiękna woń, budzą zachwyt na Bliskim Wschodzie. Jest ona naprawdę charakterystyczna, mocna, jednak nie przytłaczająca. Bazą arabskich perfum jest oczywiście olejek, który staje się również nośnikiem zapachowym. Dzięki temu, że prawdziwe, arabskie perfumy nie zawierają alkoholu, zapach jest trwały. Wielu Europejczyków oraz Polaków przekonuje się coraz częściej do typowych perfum arabskich. Aby jednak zachęcić ludzi z Europy do kupna, zaczęto dodawać do nich ciekawe ekstrakty zarówno orzeźwiające, jak i kwiatowe, co świetnie „przełamuje” ich intensywność. Co ciekawe, można zakupić również ekskluzywne perfumy morskie z Bliskiego Wschodu. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji typowych perfum arabskich, które należą również do kategorii perfum morskich.

Perfumy morskie – co kupić?

  • Arabian Oud Sultani – pięknie pachnące perfumy z dodatkiem bursztynu przeznaczone są przede wszystkim dla mężczyzn. Dodatkowo bergamotka, róża i kardamon intensyfikują ten niezwykły i unikatowy zapach.
  • Anfas Alkhaleej Dubai Sheikh – przepiękny morska woń przeznaczona zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, której bazę stanowią nuty drzewne. Dodatkowo produkt wzbogacony został w zapachy owocowe, i kwiatowe, poczujesz tam również jaśmin i paczulę. Są to perfumy, które z pewnością należą do ekskluzywnych perfum morskich, ponieważ ich zapach jest naprawdę orzeźwiający.
  • Ocyana Lelio – przepięknie pachnące perfumy, które są połączeniem szafranu, a także świeżych owoców. Dociekliwi poczują tam nawet akord róży. Produkt został zamknięty w przepięknym, gradientowym flakoniku.

Osoby, które cenią sobie orzeźwiające i świeże wonie, jednak uwielbiają również intensywne i trwałe perfumy, powinny zdecydować się na zakup arabskich perfum o typowo morskim zapachu. Produkt jest także świetnym pomysłem na prezent. Zapachy z tej kategorii przypadają do gustu zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Sprawdzą się na co dzień oraz na specjalnie okazje.