Ekskluzywne perfumy przyprawowe

Przepięknie pachnące, korzenno-przyprawowe zapachy kuszą nie tylko jesienią, czy zimą, bardzo wiele osób decyduje się na zakup tych ekskluzywnych perfum przyprawowych również latem oraz wiosną. Połączenie świetnie komponujących się ze sobą zapachów sprawia, że można stworzyć naprawdę niecodzienne wonie. Na jakie perfumy przyprawowe się zdecydować? Co można powiedzieć o tych zapachach?

Perfumy o nucie zapachowej przypraw

Perfumy o zapachu przypraw bardzo często kojarzą się z ciężkimi i słodkimi nutami drzewno-korzennymi. W pewnym sensie jest to prawda, ponieważ dodaje się do nich też ekstrakty z cynamonu, goździków, czy gałki muszkatołowej. Bardzo często wykorzystuje się również kardamon oraz pieprz. Poszczególne zapachy są zazwyczaj „przełamane” nieco innymi, lżejszymi woniami, między innymi morskimi, cytrusowymi, czy kwiatowymi. Dzięki temu można je stosować w zasadzie na co dzień, nie tylko na specjalne okazje.

Perfumy o zapachu przypraw są przeznaczone dla osób, które uwielbiają podkreślać swój indywidualny charakter, a także lubią korzystać z nieco ostrzejszych woni. Nie da się ukryć, że perfumy przyprawowe świetnie sprawdzają się również na prezent. Kupują je zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Perfumy orientalne

To, co jest istotne do podkreślenia to fakt, że perfumy przyprawowe bardzo często pochodzą z Bliskiego Wschodu, czyli są perfumami orientalnymi. Bazą arabskich zapachów są nuty drzewno- korzenne. W produktach tych pojawiają się ekstrakty z drzewa sandałowego, cedru, przypraw korzennych: goździków, gałki muszkatołowej, całość tworzy naprawdę świetną i zintensyfikowaną woń. Perfumy przyprawowe bardzo często są trwałe, o wiele dłużej trzymają się na ciele i ubraniach niż typowe perfumy cytrusowe, czy kwiatowe. Po zapachy przyprawowe sięga coraz więcej osób z Europy, decydując się również na produkty, które w składzie oprócz przypraw mają też nuty orzeźwiające.

Jakie perfumy przyprawowe warto kupić?

  • Anfas Alkhaleej Gazab – perfumy, które przeznaczone są zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Zawierają one zapach wanilii, a także piżma. Produkt został zamknięty w pięknej, minimalistycznej buteleczce w kolorze czarnym. Świetnie sprawdzi się również na prezent.
  • Arabian Oud Khaiyyal – piękne pachnące perfumy z dodatkiem pieprzu oraz białego szafranu, z bazowymi nutami oudu i skóry. Całość została „przełamana” kwiatowym zapachem bergamotki. Są to perfumy, które świetnie sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Przeznaczone dla mężczyzn i kobiet.
  • Arabian Oud Diwan – typowe perfumy przyprawowe, których dodatkiem jest gałka muszkatołowa, ambra, a także piżmo i wanilia. Bazowymi nutami są oud oraz bergamotka z jabłkiem. Zapachy te z pewnością najbardziej przypadną do gustu kobietom, ponieważ kojarzą się z wiosenną oraz letnią świeżością.
  • Anfas Alkhaleej Anfas Leather – perfumy zostały zamknięte w ekskluzywnej, gradientowej buteleczce w kolorze zielono-brązowym. Jest to kompozycja skóry oraz przypraw i ziół. Zapachy mają naprawdę niespotykane zapach przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Idealne na prezent.

Ekskluzywne perfumy przyprawowe są świetnymi zapachami, które sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Najczęściej są to perfumy typowo orientalne pochodzące z Bliskiego Wschodu. Cechuje je trwałość, a także na zintensyfikowana woń. Bardzo często są to nuty przyprawowe położone z zapachami typowo drzewnymi, cytrusowymi lub też kwiatowymi. Świetnie nadają się także na prezent.