niszowe perfumy Ocyana Pearl

Ekskluzywne perfumy skórzane

Charakterystyczny zapach dymu, tytoniu, palonego drewna oraz lekkie akordy kwiatowe, tak w skrócie można opisać perfumy skórzane. Nie da się ukryć, że najczęściej sięgają po nie mężczyźni, choć również wielu kobietom przypadają one do gustu. Są to wonie niezwykle wyrafinowane, idealne na specjalne okazje, mimo wszystko wielu panów używa ich również na co dzień. Co wyróżnia jeszcze typowe perfumy skórzane? Na jakie flakoniki warto się skusić? Zachęcamy do przeczytania artykułu!

Niepowtarzalna woń skóry

Nie da się ukryć, że skórzana woń jest rzeczywiście charakterystyczna. Perfumy z dodatkiem tego zapachu nie są przytłaczające, mimo wszystko intensywne. Cenią je przede wszystkim osoby, które lubią mocne zapachy, natomiast nie do końca przepadają za słodkimi akordami w produktach zapachowych. Perfumy skórzane uważane są za uwodzące, świetne są zatem na spotkania, imprezy okolicznościowe oraz na randki. Nie da się przejść obojętnie obok tego zapachu. Nawet osoby, które na co dzień wybierają inne perfumy, zwykle zwracają uwagę właśnie na nie.

Perfumy skórzane były znane już w XVI wieku. Co ciekawe, ich pomysłodawcą był francuski cech rzemieślniczy, który na co dzień produkował rękawiczki dla arystokracji. Jak można się domyślić, produkty te były wytwarzane ze skór, jednak ich obróbka nie była na tak zaawansowanym etapie, jak dziś. Rękawiczki ze skóry nie pachniały najlepiej, dlatego postanowiono nasączyć skórę aromatami, m.in. piżma i ambry, stąd również po pewnym czasie zauważono, że takie połączenie ma naprawdę przyjemną woń i zaczęto wykorzystywać tę mieszankę do stworzenia perfum. Obecnie zapachy typowo skórzane mieszane są z wieloma dodatkami, tworząc przepiękne wonie. Warto zdecydować się na zakup polecanych produktów!

Perfumy arabskie skórzane – Jakie wybrać?

Do popularnych perfum o skórzanych nutach zapachowych należą przede wszystkim zapachy pochodzące z Bliskiego Wschodu, czyli perfumy arabskie. Są to produkty, które wyróżnia intensywna woń, gdyż nośnikiem zapachowym jest przede wszystkim konkretny olejek. Co więcej, bazę pachnideł arabskich stanowią nuty drzewno-korzenne, mocne, jednak nie duszące. Jakie perfumy arabskie, skórzane warto kupić?

  • Dubai Meydan – bazę stanowi aromat drzewa agarowego oraz cedrowego, a także tytoniu. Zapach został wzbogacony orzeźwiającą bergamotką, wonią skóry i wetywerii. Są to świetne perfumy przede wszystkim dla mężczyzn, choć często zamawiają je również kobiety. Flakonik jest niezwykle designerski, przypomina obicie skórą.
  • Ocyana Opal – piękna kompozycja skóry i drewna, pobudza zmysły. Są to świetne perfumy na specjalne okazje, a także na wieczór, choć można je stosować również na co dzień. Stylowy flakonik sprawia, że jest to idealny pomysł na prezent dla ukochanej osoby.
  • Anfas Alkhaleej Precious Zone – przepięknie pachnące perfumy, których bazą jest drzewo sandałowe, cynamon i róża. Perfumy mają wyraźną, słodko-gorzką woń, szczególnie przypadają do gustu paniom.
  • Anfas Alkhaleej Anfas Safary – zapach ten został zamknięty w niezwykle eleganckiej i designerskiej buteleczce, dzięki temu sprawdzi się również na prezent. Perfumy zostały wzbogacone akordami skórzanymi, kadzidlanymi i wykończone zapachem białego piżma.

 

Perfumy z nutami skórzanymi są niezwykle popularne. Często sięgają po nie mężczyźni, choć sporo zapachów arabskich, skórzanych określa się mianem unisex. Mogą je stosować również kobiety, które preferują szczególne i wyrafinowane wonie. Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla ukochanego, koniecznie zdecyduj się na te perfumy.