Orientalny zapach Dubai AAMAL

Ekskluzywne perfumy szyprowe

Jest to połączenie zapachów typowo drzewnych z energetyczną mieszanką cytrusową. Tak w skrócie można określić perfumy szyprowe. Jeśli zatem uwielbiasz zapach lasu po deszczu, orzeźwiającego powietrza przepełnionego żywicą z akordami mokrego drewna, a dodatkowo cenisz sobie zapach limonki, bergamotki, cytrusów, czy paczuli, koniecznie musisz zdecydować się na zakup ekskluzywnych perfum szyprowych. Skąd wzięła się ta nazwa? Co wyróżnia te perfumy? Na jakie warto się skusić? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Zapachy szyprowe

Perfumy szyprowe powstały mniej więcej na początku XX wieku. Nazwa „chypres” z francuskiego oznacza Cypr. Francuski perfumiarz F. Coty stworzył kompozycję zapachową, która inspirowana była aromatami pojawiającymi się właśnie na Cyprze. Połączenie żywicy oraz orzeźwiających nut z odrobiną piżma, zyskało sporą popularność. Do dziś bardzo wiele osób wybiera właśnie te kompozycje w perfumach. Dzięki temu można liczyć na naprawdę intensywną i trwałą woń.

Nuty szyprowe w perfumach arabskich

Obecnie do najpopularniejszych połączeń należą kompozycje szyprowo-kwiatowe, owocowe, szyprowo-skórzane.  Głównymi akordami stają się także paczula, czy bergamotka. Nie da się ukryć, że perfumy typowo szyprowe świetnie łączą się także z zapachami mocnymi, intensywnymi, charakterystycznymi dla perfum arabskich. Powiązanie ze sobą zapachów drzewno-korzennych z bergamotką, paczulą, piżmem, a także cytrusami, jest naprawdę popularne, jeśli chodzi o perfumy arabskie. Bardzo wiele osób z Bliskiego Wschodu decyduje się na zakup takich kompozycji. Nie da się również ukryć, że coraz więcej Europejczyków, którzy chcą kupować perfumy arabskie, wkłada do swojego koszyka właśnie ekskluzywne perfumy szyprowe. Zapachy są oczywiście przeciwieństwem tradycyjnych, morskich, czy kwiatowych woni. Świetnie natomiast sprawdzają się na co dzień, jak i na wieczór.

Zapachy szyprowe – co warto kupić?

Wybierając typowe szyprowe perfumy, warto zdecydować się na:

  • Arabian Oud Majestic – kompozycja drzewa sandałowego, kadzidła, nuty oud, a także słodkiej pomarańczy bergamotki. To świetne połączenie, które przypada do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Niebanalna buteleczka sprawia, że produkt ten można podarować na prezent.
  • Ocyana Pearl – perfumy, które przeznaczone są przede wszystkim dla niezależnych kobiet. Jest to kombinacja róży, białego piżma i innych, cytrusowych dodatków, zapach ten jest niezwykle trwały.
  • Dubai Aamal – kompozycja bergamotki, róży, bursztynu oraz szafranu. Perfumy te zostały zamknięte w niezwykle designerskim opakowaniu. Bardzo wiele osób decyduje się na zakup tego zapachu, właśnie ze względu na oryginalny flakon. Są to typowe perfumy unisex.

Perfumy szyprowe są dosyć popularne w ostatnich dekadach w Europie. Produkują je najwięksi mistrzowie perfumiarstwa, jeśli jednak zależy Ci na intensywności zapachów oraz ich wyrafinowanych woniach, a także cenisz sobie trwałość, warto zdecydować się na perfumy szyprowe charakterystyczne dla kultury Orientu, czyli Bliskiego Wschodu.