Perfumy arabskie, czyli najpiękniejsza pamiątka z Dubaju

Orientalne zapachy perfum arabskich zaskakują coraz to większą gamą kompozycji zapachowych – te z kolei cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które gustują w niszowych perfumach (hiperłącze do artykułu o niszowych perfumach), do których właśnie zaliczamy arabskie perfumy. Skąd tak właściwie zachwyt nad nimi?

 

 1. Dlaczego perfumy arabskie są tak wyjątkowe?
 2. Z czego perfumy arabskie są wytwarzane?
 3. Jakość a cena – kiedy warto kupić perfumy arabskie?
 4. Jakie arabskie perfumy kupić w Dubaju?
 5. Jak wybrać dla siebie odpowiedni zapach perfum arabskich?

1. DLACZEGO PERFUMY ARABSKIE SĄ TAK WYJĄTKOWE?

Przede wszystkim dlatego, że przemawia za nimi tradycja i rzemieślnictwo. Decydując się na zakup nowych perfum, warto pamiętać, że wiele aktualnych marek tworzy perfumy pod treny i popularność zapachową. Niestety, coraz więcej firm nie dba już o doznania swoich Klientów i ucieka się do tanich zagrań oraz kolorowych reklam, by przyciągnąć uwagę każdej osoby.

Perfumy arabskie pozwalają swoim Klientom wybrać i utożsamić się z zapachem orientu. Z czymś, co jest odległe i wciąż niezbadane, okryte tajemniczością. To perfumy zrodzone z pasji i złączone nie tylko z ciałem swojego właściciela, ale również i z jego duchem – stąd mówi się, że są one metafizycznym podpisem.

2. Z CZEGO PERFUMY ARABSKIE SĄ WYTWARZANE?

Arabskie perfumy to połączenie olejku eterycznego z olejem lub woskiem roślinnym. To właśnie dzięki temu zabiegowi zapach utrzymuje się na skórze kilkukrotnie dłużej niż w przypadku perfum na bazie alkoholu. Są również dużo bardziej bezpieczne dla skóry, ponieważ ich delikatna forma nie powoduje podrażnień, z którymi coraz częściej spotykamy się na co dzień.

Bardzo często spotykanymi składnikami są drzewa cedrowe i sandałowe, białe piżmo, jaśmin, egzotyczne owoce i ambra. Każda kompozycja jest unikalna i doskonale ze sobą współgra, dzięki czemu zachwyca zarówno wielbicieli ciężkich i płomiennych zapachów, jak również tych, którzy gustują w lekkich i frywolnych nutach lub bardziej sensualnych i pociągających zapachach.

Zobacz: https://alsheikh.pl/top-7-perfum-niszowych-arabskich-perfumy-niszowe-unisex/

3. JAKOŚĆ A CENA – KIEDY WARTO KUPIĆ PERFUMY ARABSKIE?

Wtedy, kiedy chcemy mieć poczucie dobrze wydanych pieniędzy. Cena perfum arabskich średnio waha się pomiędzy 500-800 zł za flakonik, są też kompozycje, które kosztują prawie 2000 zł. Tutaj wybór oczywiście należy do Klientów, ponieważ nie każdemu może zależeć na długim ogonie czy silnych projekcjach, jakie gwarantują prawdziwe arabskie perfumy. Koneserzy zdecydowanie docenią rzadkie składniki oraz oryginalne kompozycje zapachowe wyczuwalne w perfumach.

Zdecydowanie warto wystrzegać się podrobionych marek czy sklepów, które oferują perfumy arabskie w zaniżonej cenie – jeśli produkt ma gwarancję jakości, a dana jakość bierze się z pracy i wiedzy, siłą rzeczy nie będzie on tani. Należy postawić na renomę sklepu internetowego bądź stacjonarnego, dobrze przy tym porozmawiać z przedstawicielem sklepu i zbadać jego wiedzę.

Pamiętajmy, że perfumy arabskie to uczta dla zmysłów. Swojego właściciela mają uszczęśliwiać i wskazywać na jego wyjątkowość, uszlachetniać czas, jaki oboje sobie oddają. W ich intencji nie jest bycie „jednym z wielu”, ponieważ pokazują indywidualność swojego właściciela.

4. JAKIE PERFUMY ARABSKIE KUPIĆ W DUBAJU?

Niezwykle cenionymi i wyjątkowymi markami są: <tutaj hiperłącza przy nazwach, przekierowujące do danych marek na stronie>

 • Ocyana – marka, która powstała z miłości do tradycji;
 • Soul of Mine – jako dusza Bliskiego Wschodu;
 • Arabian Oud – niezwykle uwodzicielska;
 • Attar Collection – harmonijny balans;
 • Anfas Alkhaleej – na bazie bardzo rzadkich olejków;
 • Nabeel – orzeźwiające, drzewno-korzenne;
 • The Spirit of Dubai – drogocenne i zmysłowe połączenia.

Więcej o tych markach możecie poczytać w sklepie internetowym AlSheikh oraz dowiedzieć się w poznańskiej perfumerii.

5. JAK WYBRAĆ DLA SIEBIE ODPOWIEDNI ZAPACH PERFUM ARABSKICH?

Nie każdy z nas od razu wie, czego tak naprawdę potrzebuje, dlatego do tematu trzeba podejść ze spokojem i ze zwiększoną świadomością – pamiętajmy, że to nie jest produkt, który zaraz nam się skończy i kupimy inny, nowy.

Warto wziąć pod uwagę nasze preferencję zapachowe, to w czym najlepiej się czujemy i co z nami współgra. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze co tak naprawdę chcemy czuć. Dla jednych będzie to pobudzenie, inni zdecydują się na sensualne przyciąganie, jeszcze inni wybiorą orzeźwienie – i wszystkie te wybory są dobre! Bo to właśnie dla nich tworzy się kompozycje, które uwydatniają nasze prawdziwe „ja”.

Osoby, które nie mają możliwości podejścia do naszej perfumerii w Poznaniu, mogą zamówić próbki zapachów, które wzbudzą największe zaciekawienie. Korzystajmy z wiedzy i sumienności pasjonatów oraz czujmy wobec nich wdzięczność za wkład w nową falę oryginalnych, niszowych perfum.

Do zobaczenia!

 

Sprawdź również:
https://alsheikh.pl/top-7-niszowych-arabskich-perfum-perfumy-niszowe-meskie/
https://alsheikh.pl/perfumy-niszowe-czym-dokladnie-sa-i-w-jaki-sposob-zyskaly-popularnosc/
https://alsheikh.pl/top-7-arabskich-perfum-niszowych-perfumy-niszowe-damskie/