PERFUMY NISZOWE – czym dokładnie są i w jaki sposób zyskały popularność?

Perfumy niszowe kojarzone są głównie ze swojej tajemniczości – każdy choć raz o nich słyszał, nie każdy jednak o nich mówi. Dlaczego? Ponieważ nie trafiają do przeciętnego odbiorcy, któremu zależy wyłącznie na tym, żeby „ładnie pachnieć”. To nie perfumy dla mas a dla jednostek.

Perfumy niszowe – co to?

Perfumy niszowe to szczególnie wyjątkowe zapachy związane przede wszystkim z wysoką elegancją i luksusem. Głównym wskaźnikiem wyróżniającym je na rynku jest ich produkcja – w przeciwieństwie do wszechobecnych na rynku markowych i znanych flakoników zapachowych z sieci, zapachy niszowe umieszczane są w specjalnym szkle, a produkcją samych perfum zajmują się rzemieślnicy z manufaktury.

Na ile warte uwagi są niszowe perfumy?

Perfumy niszowe to nie tylko ładne opakowanie z miłym zapachem – to lata pracy i doświadczenie, które przemawiają za jakością oraz setki prób i błędów, by dostarczyć Klientowi zapach nie tylko o wyjątkowej kompozycji, ale taki, który będzie trwały.

Wiele znanych marek niestety przestało liczyć się z jakością dostarczanego Klientom produktu, ponieważ zostały skomercjalizowane, a co za tym idzie – ważniejsza stała się liczba zakupionych zapachów a nie ich jakość. Stąd niszowe zapachy z pewnością nie są przeznaczone do wszystkich osób, po prostu nie taki jest ich zamysł. Tutaj podłożem jest oryginalność połączeń zapachowych, tak więc nie trafią w każde gusta, bo nie mają.

Perfumy niszowe – charakterystyka

Każda kompozycja zapachowa stworzona jest z odmiennych połączeń nut. Znajdą się w nich chociażby lekkie, kwiatowe zapachy jaśminu, szafranu, konwalii, jak również silnie przemawiające, egzotyczne nuty pomarańczy czy grejpfruta, ananasa oraz kokosa, nie brakuje także przytulnych, leśnych woni mchu, skóry czy drzewa cedrowego i sandałowego. Często używane są także nuty kawy, mleka i bursztynu, które pięknie dopełniają długi ogon płynący z flakonika.

Jak wybrać dla siebie perfumy niszowe? Rodzaje perfum niszowych

Perfumy zwyczajowo dzielą się na trzy rodzaje: perfumy damskie, perfumy męskie oraz perfumy unisex – tak samo jest tutaj.

Perfumy niszowe damskie pielęgnują zabawę zmysłów – przechodząc od lekkich nut zapachowych, w którą główną rolę grają kwiaty i przyjemne, świeże cytrusy, przez sensualne, niezwykle kobiece orientalne zapachy połączone z owocami i przyprawami, przetarte kadzidłem, aż po mocne zapachy, gdzie szczególnie wyczuwalne są przyprawy, dym oraz drzewne nuty.

Zachęcamy do przejrzenia TOP 7 najładniejszych perfum niszowych damskich – ranking został utworzony na podstawie wyborów naszych Klientów: https://alsheikh.pl/top-7-arabskich-perfum-niszowych-perfumy-niszowe-damskie/

Perfumy niszowe męskie nastawione są na orzeźwienie, na tę niesamowitą moc przyciągania, na której każdemu zależy. Przemawiają tutaj przede wszystkim zapachy morskie, cytrusowe, połączenia harmonizujące się wzajemnie, nierzadko jednym ze składników będą kakao czy kadzidło, często pojawiają się nuty oudu, drzewa sandałowego czy piżma.

TOP 7 według naszych Klientów został stworzony również dla perfum niszowych męskich: https://alsheikh.pl/top-7-niszowych-arabskich-perfum-perfumy-niszowe-meskie/

Perfumy niszowe unisex nawołują głównie do inspiracji i kreatywności – to moment, w którym wszystko się ze sobą spaja w jednym flakoniku, gdzie nie ma ograniczeń. To wyzwolone zapachy orientu, rzadkich kwiatów, lekkiej bryzy, jak również to połączenia ciężkiego dymu, kadzidła i drzew. Tutaj każdy odnajdzie swój zapach, niezależnie od tego, czy woli zapachy bardziej owocowe czy paprociowe.

A oto TOP 7 najpiękniejszych perfum niszowych unisex stworzony na podstawie wyborów naszych Klientów: https://alsheikh.pl/top-7-perfum-niszowych-arabskich-perfumy-niszowe-unisex/

Jakie marki wybrać, szukając perfum niszowych?

Zależy. Znajdą się tacy, którzy mimo wszystko będą szukać w najtańszych produktach i uwierzą, że niska cena jest równorzędna z jakością i trwałością perfum niszowych, kupią je i zostaną zrażeni do nich. Znajdą się również tacy, którzy przyłożą wagę do produktów, z jakich perfum powstał, poczytają o firmie, sprawdzą próbkę albo specjalnie pojadą do perfumerii, by wspomóc się opinią. I właśnie za to zapłacą – za jakość, której coraz częściej brakuje, bo rynek idzie w masowość.

W wyborach warto wziąć pod uwagę orientalne zapachy, a w szczególności niszowe arabskie perfumy, które znacząco różnią się od nut zapachowych znanych w Europie. Doceniane na rynku i słynące ze swojej jakości marki można znaleźć w perfumerii poznańskiej AlSheikh (to jako hiperłącze, przenoszące do zakładki „O nas” na stronie).

Dzięki rosnącemu zaufaniu ze strony Klientów, perfumeria prowadzi sprzedaż perfum niszowych zarówno stacjonarną, jak i online. Osoby, które na co dzień nie mogą przyjechać osobiście do perfumerii w Poznaniu mają możliwość kupienia niszowych marek perfum w próbce i zrobić to przez internet.

Pasjonatów niszowych marek zachęcamy do przejrzenia oferty sklepu AlSheikh (hiperłącze) – nie bez powodu arabskie perfumy niszowe znalazły się na rynku, a co więcej i przede wszystkim (!) zostały szczególnie docenione za trwałość i jakość, jaką prezentują, o różnorodności egzotycznych nut zapachowych nie wspominając.

Podsumowanie

Perfumy są niejako naszym podpisem, jednym z pierwszych wrażeń, które oddziałują na zmysły. Każdemu z nas zależy, by to pierwsze wrażenie było wyjątkowe i przepełnione ekscytacją, dlatego tak bardzo mężczyźni dbają o odpowiedni ubiór, o silny uścisk dłoni przy przywitaniu, kobiety natomiast chcą pokazać szyk, sensualność i swój skrywany charakter.

I właśnie tym są nasze wybory – charakterem. Zadbajmy należycie o to, co powinno być dla nas samych najważniejsze, zadbajmy o siebie, by nie być osobami jednymi z wielu a pokazać naszą właściwą część – wyjątkowość.