niszowe perfumy poznań

Perfumy niszowe – czym są i co warto o nich wiedzieć?

W ostatnich latach popularność perfum niszowych wzrosła. Niewątpliwie wpływ na to miała powtarzalność rynku. Znane, szeroko stosowane kompozycje tracą na znaczeniu, a konsumenci coraz częściej zwracają się ku nowym, nieodkrytym aromatom. Tę lukę wypełniają właśnie perfumy niszowe, tworzone najczęściej przez perfumiarzy-pasjonatów, którzy, tak jak klienci, poszukują doskonałych zapachów. Perfumy niszowe to odpowiedź na potrzeby wymagających osób, które cenią wysublimowane, złożone kompozycje.

Perfumy niszowe czy mainstreamowe – co wybrać?

Perfumy niszowe, w przeciwieństwie do tych popularnych (nazywanych mainstreamowymi) są trudniej dostępne. Oznacza to, że raczej nie kupisz ich w każdej popularnej drogerii, a już na pewno nie w sieci sklepów perfumeryjnych. Zdobycie perfum niszowych wymaga zwykle zachodu, nic dziwnego więc, że wciąż niewiele osób decyduje się na poznawanie zapachów z bardziej ekskluzywnego kręgu. Warto jednak przełamać swoje przyzwyczajenia i spróbować czegoś nowego!

Gdzie szukać perfum niszowych?

Tak naprawdę to zależy od tego, jakich konkretne perfum poszukujemy. Przykładowo, niszowe perfumy arabskie sprzedawane w naszym butiku Al Sheikh są dostępne tylko w Poznaniu – to właśnie tam znajduje się jedyny butik Al Sheikh w Polsce. Osobom, które chciałyby jednak nabyć oryginalne, arabskie perfumy bez wyprawy do stolicy Wielkopolski, oferujemy też sprzedaż wysyłkową.

Jakie są zalety perfum niszowych?

Na pewno jakość ich wykonania. Z uwagi na to, że niszowe perfumerie nie stawiają na szeroko zakrojone kampanie reklamowe, mogą pozwolić sobie na zakup droższych składników. Dzięki temu powstają ekskluzywne kompozycje zapachowe ze składnikami, które na ogół są trudno dostępne. Przykładem takich kompozycji mogą być np. arabskie perfumy niszowe z dodatkiem oudu. Oud, czyli drzewo amberowe, to niezwykle cenna roślina, której wartość nierzadko przekracza cenę złota. Co więcej, za oryginalne, wieloletnie oudy trzeba nawet zapłacić kilkaset tysięcy złotych! Takie składniki z całą pewnością nie należą do najtańszych i to też przekłada się na cenę perfum niszowych. Trzeba jednak przyznać, że perfumy z oudem są warte każdej ceny. Ich głęboki, bardzo długo utrzymujący się na skórze zapach zupełnie różni się od kompozycji, które znamy z perfumiarstwa mainstreamowego. Śmiało możemy nawet powiedzieć, że to nowy poziom perfumiarstwa!

Jak wybrać perfumy niszowe dla siebie?

Przygodę z perfumami arabskimi warto rozpocząć od lżejszych zapachów. Na początek polecamy kompozycje kwiatowe czy te wzbogacone o znane przyprawy orientalne. Nasze nosy, przyzwyczajone do europejskich zapachów, mogą uznać klasyczne perfumy arabskie za zbyt ciężkie. Stopniowe przyzwyczajanie się do woni kadzideł, orientalnych przypraw i mocnych kompozycji z pewnością ułatwi odnalezienie tego jedynego, wyjątkowego zapachu dopasowanego do Ciebie. Pamiętaj, że w przypadku perfum niszowych granice zapachów damskich i męskich są dość płynne. Zamiast kierować się podziałem płciowym, lepiej wybierać te kompozycje, które najlepiej dopasowują się do naszych ciał. Niszowe perfumy arabskie są bardziej trwałe niż klasyczne aromaty mainstreamowe. W związku z tym będą pracować na skórze przez cały dzień. I dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę na wybór tego jedynego, ulubionego zapachu z niszowej półki.

Niszowe perfumy orientalne – jakie marki wybierać?

Warto stawiać na zapachy od doświadczonych perfumiarzy-pasjonatów. W sklepie Al Sheikh znajdziesz firmy, które doskonale znają się na swoim fachu i wiedzą, jak tworzyć oszałamiające, ekskluzywne zapachy. Jeśli chcesz przetestować niszowe perfumy arabskie, sprawdź produkty marek dostępnych w naszym sklepie: Ocyana, The Spirit of Dubai, Attar Collection, Arabian Oud, Nabeel Iconic, Lotaah czy Anfas.

Chcesz dowiedzieć się więcej o perfumach konkretnej marki? Napisz do nas! Doświadczeni sprzedawcy z butiku z perfumami orientalnymi Al Sheikh służą pomocą przy doborze ekskluzywnych zapachów. Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych!