Ekskluzywne perfumy wodne

Świeże, lekkie, orzeźwiające perfumy, w taki sposób można opisać perfumy wodne. Decydując się jednak na polecane produkty, możesz postawić zarówno na trwałość, jak i lekkość charakterystyczną dla zapachów typowo wodnych. Co wyróżnia zatem te aromaty? Dlaczego warto się na nie zdecydować i jakie perfumy wodne koniecznie trzeba przetestować? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Perfumy wodne

Zapachy te określane są niezobowiązującą grupą lekkich aromatów stosowanych po to, by poczuć się świeżo i energetycznie. Sama woda nie ma żadnej wyczuwalnej woni, natomiast perfumy nazywane w ten sposób mają za zadanie „przywołać” aromat letniego deszczu, czy też morskiej bryzy. Kompozycje te najczęściej dodają energii, bardzo wiele osób stosuje je przede wszystkim w ciągu dnia. Co istotne, wszystkie wonie wodne nie występują samodzielnie, bardzo często łączą się z energetycznymi cytrusami, kwiatami, a także aromatami drzewnymi. Nie da się ukryć, że to właśnie z tymi ostatnimi ekstraktami komponują się najlepiej. Perfumy drzewno-wodne mają wielbicieli na całym świecie, nie tylko w Europie, ale także na Bliskim Wschodzie. Połączenie perfum arabskich z nutami wodnymi sprawia, że można otrzymać produkt wyrafinowany taki, który sprawdzi się również na różnorodne okoliczne imprezy.

Częstymi ekstraktami, które pojawiają się w perfumach wodnych są: kwiaty lotosu, jaśminu lilii wodnej, konwalii, frezji. Perfumy te mogą zawierać także owoce, takie jak: jagody, śliwki i wiele innych.

Perfumy arabskie o aromacie wodnym

Jeśli chcesz przetestować typowe perfumy arabskie, jednak ich zbyt intensywna woń nieco Cię przytłacza, koniecznie wypróbuj perfumy Orientu wraz z aromatami wodnymi. Te kompozycje z pewnością przypadną Ci do gustu! Poniżej przedstawiamy kilka wybranych propozycji zapachowych.

  • Anfas Samaha – typowe perfumy, których głównym aromatem są egzotyczne owoce połączone z kwiatami, wzbogacone akcentami migdałów, wanilii oraz balsamu tolu. Pachnidła zostały zamknięte w bardzo ekskluzywnej buteleczce, sprawdzą się na prezent zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.
  • Dubai Durra – delikatne perfumy o zapachu wodnym, który świetnie komponuje się z mocnym, drzewnym i orientalnym aromatem. Perfumy są się idealna zarówno na dzień jak i na wieczór.
  • Dubai Bahar – świetnie pachnący perfum, który łączy w sobie nuty wodno-drzewne. To kompozycja wanilii, róży i bursztynu oraz typowych orzeźwiających akordów cytrusowych. Zapach niezwykle trwały, kojarzy się przede wszystkim z morzem oraz przywołuje woń świeżej bryzy. Idealny dla kobiet i mężczyzn.
  • Ocyana Beryl – pięknie pachnąca, kwiatowa kompozycja, w której znajdziesz również akordy płatków róży. Są to perfumy orzeźwiające, a zarazem trwałe i intensywnie pachnące. Świetnie sprawdzą się także na prezent dla bliskiej osoby.

 

Każdy, kto ceni sobie delikatne lekkie, perfumy, o nieco orzeźwiającym, cytrusowym zapachu, przypominającym bryzę morską, powinien zdecydować się na te należące do kategorii wodnej. Aromaty wodne najczęściej nie występują jednak samodzielnie, więc jeżeli zależy Ci na trwałości lekkich, wodnych woni, wypróbuj koniecznie kilku rodzajów arabskich perfum wzbogaconych ekstraktami typowo wodnymi. Z pewnością nie zawiedziesz się ich trwałością.