fbpx

Jeśli ciekawi Cię kultura Orientu, lubisz intensywne i przede wszystkim trwałe perfumy, typowo orientalne zapachy z Bliskiego Wschodu będą z pewnością idealnym wyborem dla Ciebie! W naszym sklepie Al Sheikh znajdziesz unikatowe i luksusowe perfumy arabskie przewiezienie wprost ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nigdzie indziej nie spotkasz tak nietypowych zapachów, których nie sposób porównać do perfum sprzedawanych na rynku europejskim. 

  • Brak

Perfumy wprost z Dubaju 

Mamy bardzo bogaty asortyment, sprzedajemy zapachy ekskluzywnych marek. U nas znajdziesz, m.in. perfumy takie jak: The Spirit of Dubai, Ocyana, Anfas AlKhaleej, Arabian Oud. Co więcej, dysponujemy także popularnymi w Dubaju zapachami, które zakupisz wyłącznie w naszych sklepie. Jeśli chcesz poczuć wschodni powiew i wypróbować unikatowo pachnące perfumy, zachęcamy Cię do skorzystania z naszej szerokiej oferty!

Sprzedajemy perfumy znanych i popularnych w Dubaju marek. Niektóre z tych zapachów znajdziesz jedynie w naszym sklepie stacjonarnie w Poznaniu lub też internetowo. Nie da się ukryć, że perfumy arabskie są hitem na światowym rynku perfumiarskim. Przepięknie i intensywnie pachną, jednak ich woń nie jest w żaden sposób przykra lub dusząca. Głównym ich składnikiem są olejki, będące nośnikami zapachowymi. W krajach Bliskiego Wschodu nie używa się w ogóle alkoholu do produkcji, dzięki czemu nuty zapachowe nie są w żaden sposób rozcieńczane.

 

Dominującymi zapachami w perfumach arabskich są esencje drzewno-korzenne, dzięki czemu produkty zyskują intensywność i trwałość. Są nimi, m.in. drzewo sandałowo, piżmo, skóra, oud, czyli żywica drzewa agarowego, aromat bobu Tonka, szafran, ambra. W bardzo wielu perfumach użyto również mocnego i słodkiego ekstraktu z wanilii. Dawne, arabskie zapachy, które nadal można zakupić na Bliskim Wschodzie, są tak gęste jak olejki. Kiedyś nie tylko przyjemnie pachniały, ale także ich zadaniem była ochrona przed szkodliwym działaniem wiatru pustynnego oraz słońca. Obecnie natomiast produkuje się lżejsze wersje i wzbogaca innymi, orzeźwiającymi składnikami.

 

Perfumy orientalne z ekstraktami cytrusowo-kwiatowymi

 

W naszym sklepie zakupisz perfumy z dodatkami typowo cytrusowymi, m.in. pomarańczą, cytryną, a także kwiatowymi: irysem, jaśminem, różą i owocowymi, np. ze śliwką. Zapachy te są zatem mniej zintensyfikowane, jednak ich bazą nadal pozostaje aromat drzewno-korzenny, który nadaje im charakterystycznej woni. 

 

Luksusowe opakowania

 

Choć w Europie ciągle niewiele osób zna te zapachy, pierwszą rzeczą, na jaką zwracają uwagę klienci, są często przepiękne, ozdobne flakoniki z ornamentami. Te luksusowe opakowania sprawiają, że perfumy stają się jeszcze bardziej unikatowe. Postawione na toaletce lub konsoli stanowią bardzo często element wystroju domu. Design flakonów nawiązuje oczywiście do kultury orientalnej. Z jednej strony są to bogato zdobione, luksusowe opakowania, a z drugiej eleganckie, z pięknymi kunsztownie wykonanymi ornamentami. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie pochodzą one z typowych, europejskich salonów perfumiarskich.

 

Perfumy inspirujące

Nie da się ukryć, że zapachy arabskie inspirują wielu mistrzów perfumiarstwa. Mieszkańcy Bliskiego Wschodu wnieśli spory wkład w receptury pozyskiwania i mieszania ze sobą zapachów. Początkowo łatwe składy ubogacali ciekawszymi połączeniami. Do dziś są to receptury nie do podrobienia. Udoskonalili również metodę destylacji parą wodną.

 

Jeśli szukasz zatem pięknych, intensywnych i trwałych perfum, warto zdecydować się na zapachy arabskie. W naszym sklepie Al Sheikh znajdziesz jedynie oryginalne perfumy z Dubaju, m.in.: The Spirit of Dubai, Ocyana, Anfas AlKhaleej, Arabian Oud. Każdy flakonik możesz zakupić w dwóch wersjach: 3 ml i 100 ml. Próbka pozwoli Ci przetestować produkt, natomiast pełnowartościowy produkt może stać się świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Perfumy są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, gdyż zapachy te są uniwersalne. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie stacjonarnym w Poznaniu oraz internetowym.