perfumy dla kobiet

Perfumy arabskie dla kobiet

Odpowiednio dobrane perfumy powinny współgrać z naturalnym zapachem człowieka, a także odpowiadać jego osobowości. Stąd niektórzy wybierają te nieco bardziej intensywniejsze wonie, inni mniej. Choć powszechnie uważa się, że damskie perfumy powinny być subtelne, nie jest to do końca prawdą. Kobiece zapachy mogą być zarówno delikatne, jak i intensywne, wszystko zależy od upodobania. Sporo pań miało okazję wypróbować już perfum arabskich, choć nie są one nadal zbyt popularne w Polsce, a nawet w Europie. Jakie zapachy orientalnych perfum będą idealne dla kobiet? Dlaczego warto zdecydować się na te perfumy?

 

Perfumy z Bliskiego Wschodu dla Niej

 

Bardzo wiele kobiet jest zafascynowanych kulturą Bliskiego Wschodu, jadąc zatem na wakacje, m.in. do Dubaju, mają one okazję poznać nie tylko charakterystyczną kuchnię, czy tradycję, ale także i zapachy. Perfumy arabskie znane są już od tysiącleci, co więcej, arabscy mistrzowie perfumiarstwa uważani są za jednych z pomysłodawców perfum. Do produkcji zapachów orientalnych nie używają bowiem alkoholu, a jedynie wykorzystują wodę różaną oraz naturalne olejki, które są świetnym nośnikiem zapachowym. 

To właśnie olejkom perfumy zawdzięczają swoją trwałość i intensywność. Do produkcji perfum arabskich używa się typowych ekstraktów drzewno-korzennych, które stanowią bazę, np. drzewa sandałowego, oud, piżma, wanilii i wielu innych. Dla wielu pachnidła te stanowią jedynie dodatek do wieczornych stylizacji, jednak coraz więcej osób decyduje się na to, by używać ich na co dzień, szczególnie mowa to o paniach.

 

Kobiece perfumy

 

Nie da się ukryć, że panie uwielbiają perfumy i piękne zapachy. To one najczęściej kupują te produkty i wybierają je jako prezent dla swoich mężczyzn. Kobiece zapachy zwykle kojarzą się subtelnie, kwiatowo, jednak nie jest to do końca prawdą! Owszem, dodatki kwiatowe świetnie pachną, jednak sporo pań stawia na pachnidła mocne, trwałe, „przełamane” nutą orzeźwienia. Warto jednak wspomnieć, że perfumy mogą na każdej skórze pachnieć zupełnie inaczej. Czasami bardzo nietypowe połączenia sprawiają, że woń staje się orzeźwiająca. Świetnym pomysłem jest natomiast zdecydowanie się na perfumy arabskie, jakie kobiece zapachy warto wybrać?

 

  • The spirit od Dubai – Dubai Bahar – jest to jeden z popularniejszych zapachów tej marki. Wodno-drzewna woń sprawia, że z jednej strony są to perfumy intensywne, a z drugiej niezwykle subtelne, idealne dla kobiet.
  • Nebeel Iconic  Iconic Rose – perfumy arabskie z nutą róży i białych kwiatów. Zamknięte w przepięknej i ozdobnej buteleczce. Bazowymi zapachami są oczywiście: piżmo i suche drewno.
  • Alkhaleej – Anfas Alkhaleej Rose –  jedne z popularniejszych perfum z Dubaju. Zapach ten jest idealny dla kobiet, świetnie orzeźwia i pobudza do działania. Można go używać na co dzień.
  • Alkhaleej – Anfas Alkhaleej Nasamat – elegancki, lekko lawendowy zapach, który pobudza zmysły. Świetnie sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na wieczór. Perfumy zamknięte zostały w bardzo eleganckiej buteleczce.
  • The Spirit Of Dubai – Dubai Najresi – unikatowy i elegancki flakonik jest wyróżnikiem tego zapachu. Woń ta jest połączeniem trzech odmian róż: czarnej, bułgarskiej oraz tureckiej.

 

Perfumy damskie mogą być zatem przepięknymi, mocnymi zapachami. Wystarczy bardzo często kupić produkty, do których produkcji użyto zarówno zapachów bazowych: drzewno-korzennych, jak i orzeźwiających lub kwiatowych. Z pewnością polecane są unikatowe perfumy arabskie, które na rynku polskim nadal stanowią nowość.