Zadbaj o swój komfort – pocenie się nieodłączną częścią życia

Nigdy nie należy bagatelizować naszego poczucia komfortu. Jakość naszego życia uzależniona jest od wielu czynników – tych, na które mamy wpływ i tych, na które wpływu nie mamy. Zdecydowanie wpływu nie mamy na geny, z jakimi się rodziny, w tym również na skłonności do potu. O ile na samo działanie naszego ciała właśnie wpływu nie mamy, o tyle jesteśmy w stanie pomóc mu zadbać o jego świeżość.

Nieprzyjemny zapach vs. możliwości na rynku

Pocenie się bywa dla nas bardzo często krępujące – odczuwanie nieprzyjemnego zapachu ciała na spotkaniu towarzyskim czy w życiu zawodowym potrafi skutecznie zachwiać naszą pewnością siebie. O ile nie mówimy o problemach na skalę medyczną, tylko o tych bardziej prozaicznych, jak po prostu „urok” naszego ciała, o tyle na pomoc przychodzą nam produkty kosmetyczne, którymi są dezodoranty.

Znajdź czas na dbanie o swoje ciało – dezodorant, który jest sprzymierzeńcem

Działanie dezodorantów jest proste – nakładamy go na suchą (!) powierzchnię skóry, która ma skłonności do potu (najczęściej pod pachami). Dzięki swoim składnikom dezodorant zatrzymuje połączenie potu z bakteriami, nadając naszej skórze przyjemny zapach, dodatkowo ją pielęgnując.

Ważne jest, by dobrze dobrać dezodorant, ma on co prawda maskować nieprzyjemny zapach, ale również jego zapach ma nam sprawiać przyjemność. Dodatkowo warto zadbać o jakość kosmetyku – aktualnie wiele produktów na rynku uczula czy podrażnia skórę, wybierajmy zatem mądrze i stawiajmy na dezodoranty naturalne od sprawdzonych producentów.

Kiedy perfumy, kiedy dezodorant?

Tak naprawdę jedno nie wyklucza drugiego. Bierzmy pod uwagę, że dezodorant ma na celu zwalczanie nieprzyjemnego zapachu, który związany jest z potem, silnie odświeża. Z perfum z kolei korzystamy, kiedy pragniemy nadać sobie konkretny zapach.

Złotą proporcją staje się odpowiednie poznanie marki, z którą chcemy wiązać zapach naszego ciała – zarówno przy wyborze perfum, jak i dezodorantów. Zdecydowanie warto skupić się na jednym producencie i poznawać paletę zapachów, jaką nam oferuje, dzięki temu będziemy w stanie sami dobrać gamę nut, w których czujemy się najlepiej.

Osobom niezdecydowanym, jak i tym poszukującym nowości, polecamy wizytę w naszej perfumerii ! Nasza profesjonalna obsługa pomoże w wyborze zapachu zgodnego z ustalonymi preferencjami tak, aby całość tworzyła zgodnie ze sobą żyjące yin-yang. Zapraszamy do kontaktu!